Jak zapobiegać zmarszczkom pod oczami?

Zmarszczki mimiczne to pierwsze oznaki starzenia się skóry. Na początku nie zwracamy na nie uwagi. Uwidoczniają się podczas śmiechu lub gdy marszczymy czoło i znikają gdy zmieniamy mimikę twarzy. Około 30 roku życia przestają się samoistnie wygładzać. To sygnał, by zacząć stosować krem na zmarszczki pod oczami.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Najlepszym sposobem na zmarszczki mimiczne jest odpowiednia ochrona i pielęgnacja. Każdego dnia stosuj kremy przeciwzmarszczkowe z filtrem SPF. W słoneczne dni dodatkowo noś okulary przeciwsłoneczne, a zapobiegniesz powstawaniu „pajęczynki” wokół oczu i szpecących przebarwień skóry. Na co dzień starajmy się nie mrużyć oczu. Szczególnie osoby, które mają wadę wzroku, a nie lubią nosić okularów, często przymrużają oczy, co prowadzi do pogłębienia się zmarszczek mimicznych. Odżywczy krem na zmarszczki pod oczami pomoże spłycić linie i poprawi napięcie skóry wokół oczu.

Dbaj o skórę od zewnątrz i od środka

Dermatolodzy podkreślają, że kremy przeciwzmarszczkowe to doskonała recepta na jędrną i nawilżoną skórę. Pamiętaj, że elastyczna skóra nie marszczy się! W doborze odpowiedniego kremu na zmarszczki pod oczami pomoże kosmetyczka lub farmaceuta. Nie od dziś wiadomo, że dobry krem na zmarszczki pod oczami potrafi poprawić stan naszej skóry. Szczególnie cienka i delikatna skóra pod oczami wymaga specjalnej troski. Aby jak najdłużej zachować młody wygląd, staraj się prowadzić zdrowy tryb życia:

  • odżywiaj się zdrowo,
  • unikaj alkoholu (wysusza skórę) i palenia papierosów,
  • pij dużo wody (skóra będzie nawilżona i jędrna),
  • wysypiaj się (najlepiej na plecach).

Dobre kremy przeciwzmarszczkowe pomogą ci zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Stosuj je regularnie, a twoja twarz dłużej pozostanie wolna od zmarszczek i innych oznak upływającego czasu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>