Jakie kremy na zmarszczki chronią skórę przed wolnymi rodnikami?

O wolnych rodnikach zrobiło się głośno po ujawnieniu ich roli w przyspieszaniu procesu starzenia się skóry. W walce z wolnymi rodnikami  pomogą nam przeciwutleniacze. Gdzie możemy je znaleźć? Jakie kremy na zmarszczki pomogą nam zachować młody wygląd skóry?

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki przyczyniają się do wielu schorzeń i pogorszenia się kondycji skóry. Najprościej ujmując, są to wysoce reaktywne cząsteczki, które uszkadzają zdrowe komórki naszego ciała. Przed szkodliwym działaniem wolnych rodników chronią przeciwutleniacze. Do najsilniejszych pogromców wolnych rodników należy:

  • witamina C
  • witamina P
  • witamina E
  • selen
  • kwas alfa-liponowy
  • koenzym Q10

Producenci kosmetyków anti-age od dawna wykorzystują przeciwutleniacze w produkcji kremów przeciwstrzeniowych. Kremy na zmarszczki z wysokim stężeniem tych substancji chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi powodującymi starzenie, a także regenerują uszkodzony naskórek.

Charakterystyka wybranych przeciwutleniaczy

Jednym z najczęściej wykorzystywanych w przemyśle kosmetycznym przeciwutleniaczy jest witamina E. Wspomaga ona naturalną ochronę skóry i neutralizuje wolne rodniki. Kremy przeciwzmarszczkowe z witaminą E chronią i wzmacniają strukturę skóry. Witamina E jest jeszcze skuteczniejsza w połączeniu z witaminą C. Jest to silny przeciwutleniacz o działaniu profilaktycznym i naprawczym. Witamina C aktywnie stymuluje produkcję kolagenu oraz regeneruje uszkodzone DNA skóry. Trzecim „witaminowym” przeciwutleniaczem jest witamina P. Chroni kolagen oraz intensywnie nawilża. Kremy na zmarszczki z witaminami skutecznie chronią skórę przed niszczącym działaniem wolnych rodników.

Tajemniczy koenzym Q10

Koenzym Q10 spotykamy w wielu kremach na zmarszczki. To przeciwutleniacz, który znajduje się w niemal każdej komórce naszego ciała. Pobudza pracę komórek i stymuluje odnowę komórkową skóry. Kremy przeciwzmarszczkowe z koenzymem Q10 zapewniają zdrowy i młody wygląd naszej skóry. Podobnie działa kwas linolowy, który niweluje działanie substancji odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Ponadto aktywuje powstawanie i poziom kolagenu w skórze oraz pomaga naprawić uszkodzone wiązania.

Przeciwutleniacze pomagają zachować piękno i dobrą kondycję naszej skóry. Warto wzbogacić o nie codzienną dietę i stosować kremy przeciwzmarszczkowe, zawierające substancje, które chronią skórę przed czynnikami przyspieszającymi jej starzenie się.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>