Niezdrowe nawyki, które są przyczyną zmarszczek

Twoje codzienne nawyki mogą przyspieszać proces starzenia i być odpowiedzialne za pojawienie się zmarszczek. Sprawdź czy robisz coś, co szkodzi twojej skórze.

1. Palenie papierosów

Liczne badania dowiodły, że papierosy i dym papierosowy wpływają na powstawanie i pogłębianie się zmarszczek. Nałogowi palacze wyglądają średnio od 5 do 10 lat starzej, niż w rzeczywistości. Palenie papierosów i przebywanie w zadymionych pomieszczeniach naraża nas na ciągłe ataki wolnych rodników, które prowadzą do nieodwracalnych zmian w strukturze naszej skóry. Sposób na zmarszczki pod oczami? Jak najszybciej zrezygnuj z nałogu! Twoja skóra ci za to podziękuję.

2. Niezdrowa dieta

Stare porzekadło mówi „jesteś tym, co jesz”. Jeśli twoja dieta jest bogata w produkty zawierające rafinowany cukier, w twoim organizmie zachodzi szkodliwy proces, zwany glikacją białek. Cząsteczki cukrów łączą się z proteinami, co powoduje, że skóra staje się zesztywniała, zniekształca się owal twarzy, a pod oczami powstają obrzęki i drobne zmarszczki. Oprócz zmiany diety zastosuj dobre kremy przeciwzmarszczkowe, które poprawią elastyczność skóry i zredukują płytkie zmarszczki.

3. Alkohol

Przyjęło się picie lampki wina do obiadu, jako sposób na trawienie. Niestety nie jest to dobry sposób na zmarszczki pod oczami. Każdy rodzaj alkoholu odwadnia skórę, co wpływa na stopniową utratę elastyczności i obniżenie poziomu kolagenu. Konsekwencją tego zjawiska jest pojawienie się zmarszczek i bruzd.

4. Zaniedbywanie demakijażu twarzy

Niezmywanie makijażu z twarzy jest poważnym błędem pielęgnacyjnym. Kładąc się spać w makijażu sama prosisz się o zmarszczki. Noc jest czasem, w którym skóra się regeneruje. Makijaż i zanieczyszczenia środowiskowe, jakie zgromadziły się w ciągu dnia na skórze nie pozwalają jej oddychać oraz niszczą wiązania kolagenowo-elastynowe. Każdego wieczoru zrób dokładny demakijaż, a na oczyszczoną skórę twarzy nakładaj dobre kremy przeciwzmarszczkowe.

5. Nieużywanie kremów z filtrem

Nawet w pochmurne dni skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania UV. Fotostarzenie jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek. Dlatego przed wyjściem z domu smaruj skórę dobrymi kremami przeciwzmarszczkowymi z filtrem SPF. W słoneczne dni pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych. To nie tylko modny element stylizacji, ale także świetny sposób na zmarszczki pod oczami-okulary chronią przed nadmiernym mrużeniem oczu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>