Opóźnij proces starzenia się skóry

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. To stare polskie przysłowie świetnie oddaje wagę odpowiedniej pielęgnacji i ochrony skóry przed czynnikami przyspieszającymi proces starzenia się. Jakie są najskuteczniejsze sposoby na zmarszczki? Czy poprzestawać na lekkich kremach nawilżających, a może sięgnąć po silniejszy kosmetyk?

Co wpływa na wygląd naszej skóry?

Na proces starzenia się skóry ma wpływ starzenie zewnątrzpochodne (nazywane słonecznym) oraz starzenie wewnątrzpochodne, czyli genetyczne. Choć moment pojawienia się pierwszych zmarszczek mamy zapisany w genach, to za wygląd naszej skóry aż w 80 % odpowiada starzenie zewnątrzpochodne. Dlatego też należy zacząć dbać o skórę zanim jeszcze zauważymy pierwsze zmarszczki. Pomogą w tym delikatne, nawilżające kremy przeciwzmarszczkowe. Najlepiej, by mi miały także wysoki filtr SPF. Aby jak najdłużej zachować promienny wygląd, staraj się unikać nadmiernej ekspozycji na słońce (a także solarium!).

Jak należy pielęgnować skórę dojrzałą?

Z czasem nawet najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe oraz zabiegi działają nieskutecznie. Receptory w skórze starzejącej się są mniej czułe na wpływ substancji aktywnych, zawartych w kremach na zmarszczki. Z tego względu kobieta 40-letnia powinna stosować inne sposoby na zmarszczki, niż kobieta po 60 roku życia. Tyczy się to zarówno pielęgnacji kremami anti-age, jak i wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Wybierz krem dla siebie

Na rynku dostępne są kremy przeciwzmarszczkowe uwzględniające podziały wiekowe. Różnią się one składem i sposobem działania. Dwudziestolatki nie powinny korzystać z kremów przeznaczonych dla czterdziestolatek, ale błędne jest przekonanie, że skóra przyzwyczaja się do kremu i „rozleniwia”. Jeśli twoja cera jest zmęczona i zestresowana, zafunduj jej dwutygodniową kurację silniejszymi kremami.

Każda kobieta chciałaby zatrzymać czas i nie martwić się zmarszczkami. Dzięki osiągnięciom współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej można zachować młody wygląd na długie lata. Pamiętaj, że najskuteczniejsze sposoby na zmarszczki to nie skalpel i strzykawka. Odpowiednia pielęgnacja i zdrowy tryb życia sprawi, że nie będziesz potrzebowała interwencji chirurga.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>