Skuteczne sposoby na odmłodzenie skóry

Nie można zatrzymać procesu starzenia się skóry. Naukowcy i kosmetolodzy dają nam jednak do rąk skuteczną broń w walce z oznakami upływającego czasu- najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe.

Dlaczego skóra się starzeje?

Za proces starzenia się skóry odpowiadają nasze geny. Jednakże jej wygląd i kondycja w 80% zależy od trybu życia i odpowiedniej pielęgnacji. Dobre kremy przeciwzmarszczkowe warto zacząć stosować na długo przed pojawieniem się pierwszych oznak starzenia. Młode kobiety powinny wybierać kosmetyki intensywnie nawilżające. Panie po 40 roku życia- najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe, z substancjami o właściwościach ujędrniających. Na szybsze starzenie się skóry ma wpływ wiele czynników. Oprócz pielęgnowania skóry dobrymi kremami na zmarszczki, staraj się na co dzień chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV i dym papierosowy.

O czym marzy skóra dojrzała?

Producenci dzielą kosmetyki anti-age według kategorii wiekowych. Dobre kremy przeciwzmarszczkowe zapewniają skórze to, czego najbardziej potrzebuje na danym etapie życia. Uzupełniają niedobory składników, których produkcja maleje z wiekiem (np. kolagenu), albo stymulują skórę do ich wytwarzania. Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe mają w składzie prawdziwe koktajle młodości. Dzięki temu opóźniają niekorzystne procesy zachodzące w skórze i naprawiają jej uszkodzenia. Oczywiście pod warunkiem, że są stosowane regularnie.

Starzeniu podlega cała skóra, ale dla większości kobiet najważniejsze są te zmiany, które zachodzą na twarzy. Aby jak najdłużej zachować młody wygląd stosują najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe. Warto, bo piękna skóra dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się atrakcyjne.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>